Vedro už nám nevadí…

Vedro už nám nevadí…

Potýká se s tím asi každý majitel psa – když přijde vedro, aktivita jeho čtyřnohého miláčka jde rapidně dolů. Jak tomu předejít?
Základem úspěchu je správně zavodněný organizmus. Podobně jako my lidé, i psi by měli (nejen v horkých letních dnech) mít pravidelný pitný režim.
Svým způsobem je to věda a opravdu kvalitní napojení před nějakou plánovanou akcí může trvat i více, než 24 hodin. Náš osvědčený režim je takový, že kromě volně dostupné vody podáváme psovi nápoj FitDog Energy + Rehydrate v množství cca 15 ml/kg váhy psa. Tyto dávky je ideální podávat v pravidelných intervalech po cca 4-8 hodinách (dle vašich možností). Poslední dávka by měla být menší (poloviční) a maximálně 2 hodiny před samotnou akcí.
Pokud je vaše aktivita delšího charakteru (například letní výlet), naplánujte si v průběhu pauzy a vždy napojte psa hned na začátku přestávky, aby měl co nejvíce času tekutinu strávit a ideálně se před dalším pokračováním stihl vyvenčit. Zvýšenou dávkou FitDog Energy + Rehydrate mu navíc můžete doplnit i potřebnou energii bez nutnosti psa v průběhu aktivity krmit.

Proč použít nápoj FitDog Energy + Rehydrate?

Nápoje FitDog jsou vyvinuty speciálně pro psy a proto mix potřebných živin a vitamínů skvěle pokryje potřeby psího organizmu. Zavodnění s nápoji FitDog je tak mnohem efektivnější, než při použití například samotné vody…

Pro jaké aktivity se napájení psa hodí?

Opravdu pro všechny. Od sportovních aktivit (kterým se věnujeme v jiných příspěvcích), až po turistiku, plavání (ano i na plavání je dobré psa zavodňovat – předejdete tím „lemtání“ vody v průběhu plavání) nebo dokonce výstavy (chcete přeci, aby se váš pes předvedl v té nejlepší kondici…)

Jak poznáte, že pes byl správně zavodněn a vyvenčen?

Obecně platí, že ideální je, aby pes nemočil ihned po výkonu, ale až s odstupem několika minut a moč by měla být světlá až čirá. To je dobrý ukazatel toho, že pes neběžel s plným močovým měchýřem, ale zároveň byl dobře hydratován (světlá moč).

VAROVÁNÍ!!!

Pokud ale teploty v létě začnou stoupat ke 30 stupňům, platí, že je lepší se aktivit s pejsky vzdát a nechat vaše čtyřnohé parťáky odpočívat ve stínu. Na přímém slunci hrozí přehřátí organizmu!

#######################################################################

Koupit nápoje FitDog (poštovné zdarma)

Chcete si nápoje FitDog vyzkoušet? Napište nám…