Užít si psí tábor NAPLNO?

Užít si psí tábor NAPLNO?

Víme jak na to…

Každý rok je to stejný, s koncem školního roku začíná období psích táborů. Týdenní ráj všech pejskařů – spousta očekávání, nových zkušeností a poznatků. Začátek je vždy skvělý, ale po dvou dnech většinou zjistíte, že váš pes necvičí, jak by měl…

Proč?

Hlavním důvodem je únava – nemusí to býtnutně primárně ta fyzická, pes s dobrou fyzičkou zvládne i několikadenní zátěž, daleko větší roli hraje únava psychická – cizí prostředí, jiný režim, než na jaký je pes zvyklý zbytek roku, letní teploty… Jak těmto nástrahám co nejlépe předcházet?
Aby organizmus mohl podávat maximální výkon, musí na to být dobře připraven. Základem je, aby byl dostatečně zavodněn, protože voda v těle má dvě základní funkce. Tou první je chlazení, což je dvojnásob důležité právě v letních (táborových) měsících, a tou druhou je odvod škodlivin, které v těle při zátěži vznikají.

 

„Aby organizmus mohl podávat maximální výkon, musí na to být dobře připraven.“

 

Správné zavodnění organizmu nedosáhneme (ani u psů, ani u lidí) jedním napitím, ale dlouhodobějším napájením po menších dávkách. Jak psa správně napájet se dočtete ZDE.
FitDog Energy+Rehydrate je idálním nápojem pro takové zavodnění. Psům velmi chutná, tudíž odpadá problém s tím, že někteří psi neradi pijí a díky vysoce energetickému tuku, který obsahuje, psa nejen zavodní, ale navíc mu dodá extra energii potřebnou při vyšší zátěži. Právě přísun energie může být na akcích, jako jsou letní tábory dosti problematické. Pokud opomeneme fakt, že někteří psi mají v cizím prostředí problém stravu přijímat, měli bychom vyšší energetické výdaje kompenzovat zvýšenou krmnou dávkou. To jde ovšem proti tomu, že potřebujeme psa připraveného na výkon, tedy ideálně ne „přecpaného“. FitDog Energy + Rehydrate tak během intenzivní zátěže může skvěle kompenzovat tyto vyšší energetické nároky.
Starost o psa na náročném táboře pak skvěle doplňuje FitDog Recovery Potato, nápoj, který díky jedinečné kombinaci maltodextrinu a potřebných vitamínů umožňuje psům rychlejší regeneraci po intenzivní zátěži. Tento nápoj je třeba podat ihned po zátěži, ovšem je dobré mít na paměti, že následně byste od psa neměli 2-3 hodiny očekávat žádný výkon – kvůli kolísání hladiny cukru v krvi by se mohl naopak cítit unavený.
Během relativně krátké doby, co se nápoje FitDog ve Finsku vyrábí, si je oblíbilo mnoho předních kynologů po celém světě i v České republice. Jejich zkušenosti najdete ZDE