FitDog a agility nebo dogfrisbee

FitDog a agility nebo dogfrisbee

Jak a kdy používat výrobky FitDog při tréninku a soutěži agility či dogfrisbee?

Běžná situace. O víkendu mě čekají dvoudenní závody agility. Běžně krmím Kuky 2x denně…

Se zavodňováním začínám již ve čtvrtek, od čtvrtka také již nikdy netrénuji, pouze chodím na procházky. Do shakeru namíchám FitDog Energy + Rehydrate a v průběhu dne, cca po 4 hodinách dávám Kuky cca 2-3 dcl. To samé v pátek. V předvečer závodu, tedy v pátek večer, snížím krmnou dávku na přibližně 1/3 a zároveň ji zaleji jednou dávkou FitDog Energy + Rehydrate. Kuky tak dostává stále dostatek energie, zavodní se, ale zároveň přijme menší objem tuhé potravy.

Ráno již podávám pouze 1 dávku  FitDog Energy + Rehydrate – tedy energii a zavodnění v jednom. Obyčejně to je přibližně 3 hodiny před prvním během. Moje zkušenost je taková, že se Kuky vyvenčí (bobek) ještě před snídaní a následně přes den už jen „učůrává“…

Během dne nás čekají tři běhy. Je jasné, že se před každým jdeme projít, aby se Kuky vyčůrala. Následně po každém doběhu jí napájím. Pokud je prodleva mezi běhy větší, než 2-3 hodiny (tato prodleva je potřeba pro ustálení hladiny cukru v krvi před dalším výkonem), využívám FitDog Recovery, který jsem si ráno připravil do shakeru. To jí udržuje stále zavodněnou a současně dostává do krve maltodextrin, který jí pomáhá rychle regenerovat… Pokud běhy následují v kratším intervalu, většinou použiji slabší roztok FitDog Energy + Rehydrate.

Poslední důležitý krok je po doběhu posledního běhu. Opět jí napojím FitDog Recovery a nechám zklidnit. Přibližně po hodině jí nakrmím. Stejně jako v pátek se nejedná ani o celou večerní porci, kterou opět zaliji dávkou FitDog Energy + Rehydrate.

V neděli ráno pak proces opakuji…

A něco navíc…

Když jsem před nedávnem tento proces testoval, pokračoval jsem ještě v pondělí, již jsem ale nepodával plnohodnotnou dávku FitDog Energy + Rehydrate, ale pouze ředěnou na zavodnění, 3 hodiny před zátěží. V pondělí jsme si dali 22 km na kole. Po výkonu jsem podal FitDog Recovery a v úterý jsem ji zavodnil podobně a šli jsme na trénink agility. Obával jsem se únavy, ale diskvalifikovali jsme se na druhé překážce, protože Kukyna vystřelila, jakoby agility týden neviděla a já nestíhal 😉

Přečtěte si také Kde berou psi energii?

Napsal Jakub Štýbr