FitDog ve sportovní kynologii

FitDog ve sportovní kynologii

Jak a kdy používat výrobky FitDog při výcviku sportovní kynologie?

Sportovní kynologie se skládá ze tří zcela rozdílných disciplín – stopa, poslušnost, obrana, které se liší v nárocích na energii psa.

Stopa má být klidná a soustředěná, poslušnost rychlá a veselá a obrana dravá a energická. A to vše v souladu s požadovanou přesností. Všechny tři disciplíny pes absolvuje na zkouškách a některých závodech v jeden den a poctivá příprava na takovou akci je víc než náročná.

Ráda bych se s vámi podělila o to, jak používám výrobky FitDog u svých psů, s kterými dělám sportovní kynologii.

B2

Má Juki je pětiletá fena belgického ovčáka, která má po delší cestě v autě na trénink pomalejší rozjezdy, předem se sama nenapije, na place se pak vydá ze všeho a následuje unavený den. Neměla to tak vždy, jako mladá byla nezničitelná, a když je chladno, či cvičíme blízko bydliště, jede na 100%. S jejím přibývajícím věkem stále více přemýšlím, jak jí udržet, v co nejlepší formě, která jí pak vydrží na závody, intenzivní trénink. Během týdne cvičíme téměř každý den a prokládáme dnem, kde děláme fyzičku (běh u kola, v létě plavání) a dnem/dny  odpočinku. Do toho krmíme 2x denně.

Den před tréninkem (zkouškou/závody) krmím jen ráno, večer krmnou dávku nahradím plnou dávkou Fit Dog Energy + Rehydrate pokud začínám následný den stopou, pokud mě čeká poslušnost/obrana přidám k FitDogu část krmné dávky (cca 1/4). Ráno v den tréninku, nekrmím, podám pouze FitDog Energy+ Rehydrate, nedávám už ale plnou dávku,  pouze cca 2/3 ale ve větším množství vody. Podávání musí být načasované tak, aby pes měl před výkonem čas se ještě vyvenčit. Po obraně, eventuelně náročnější poslušnosti psa vždy vychodím a vyfuním a místo čisté vody podávám rozpuštěný  FitDog Recovery. Množství vody závisí na tom, co a kdy nás zase čeká.  Pokud další zátěž bude do hodiny, vody nepodávám mnoho. Vždy je potřeba myslet na to, že pes nesmí trénovat s plným žaludkem a že musí mít čas se vyvenčit.

Juki oba drinky přijímá velmi ochotně, červený Energy + Rehydrate miluje, černý Recovery se milovat naučila. Než s FitDogem vyrazíte na zkoušky/závody vyzkoušejte nejdříve v tréninku, protože nárůst energie může být na úkor poslušnosti, kterou je potřeba usměrnit v tréninku. Na každého psa FitDog působí trochu jinak, někomu zabere za 3-4 hodiny, někomu až za 10hodin.

FitDog se mi osvědčil i u mého sedmiletého psa Prota, u kterého už trénuji jen náročné stopy podle FH. Vyhnu se tomu ho zcela nenakrmit, je při chuti a přitom není nervózní z hladu a má dostatek energie i motivace na náročnou stopu.

A

FitDog je výborný pomocník při náročném tréninku, zkouškách, závodech, ale samozřejmě nenahradí temperament nebo vycvičenost psa.  Mladí extrémně temperamentní psi snáší krátkodobou zátěž v podobě jednodenního tréninku velmi dobře, ale s věkem, tlakem prostředí (počasí) se jejich schopnost zmenšuje, stejně jako následná regenerace.

S prvním  FitDogem jsem se setkala právě u „Ipařů“, kdy první dva pytle jsem dostala od Finské reprezentace na MS FCI 2013, která FitDog používá. Vyzkoušela, zjistila, že výrazně funguje a od té doby jej používám při náročnějších tréninkových dnech/víkendech.

V případě dotazů, obraťte se na můj email beata@deabei.com

Napsala Beata Štýbrová, www.deabei.com

tn pas cher nike tn pas cher golden goose saldi golden goose saldi golden goose saldi golden goose saldi golden goose saldi golden goose saldi air jordan pas cher air jordan pas cher jordan pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher hogan outlet online hogan outlet hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online scarpe casadei outlet scarpe casadei outlet scarpe casadei outlet scarpe casadei outlet scarpe casadei outlet