FitDog – pomocník při porodu

FitDog – pomocník při porodu

Po roce zkušeností s produkty FitDog, kdy je používám u svých tří belgických ovčáků při tréninku a závodech sportovní kynologie, jsem vyzkoušela poprvé (po konzultaci s finským výrobcem) podat Energy + Rehydrate fenám po porodu a při kojení. Myšlenka byla jednoduchá, obě feny byly už zasloužilé matky, vyššího věku a chtěla jsem jim, co nejvíce pomoci.

Feny zpravidla okolo porodu moc nepijí ani nežerou a stejně tak v období, kdy pouští mlezivo, úpěnlivě pečují o štěňata a jsou velmi unavené. Výsledek po podání Energy + Rehydrate byl překvapivý. Především jim rozpuštěný nápoj chutnal, dobře je zavodnil i v době, kdy jsou ochotné pozřít pouze placenty.

Poprvé jsem jim E+R podala zhruba dva dny před předpokládaným porodem, několikrát menší množství během dne. V době porodu feny nezatěžuji ani žrádlem, vodu mají sice k dispozici, ale většinou bez povšimnutí – tekutiny nahradí porodní obaly. E+R jsem opět nabídla až po úplném uklidnění, vyvenčení a prvním vyspání. Následné dny, kdy fena leží nonstop u štěňat, podávám E+R 2x-3x denně. Na fenách jsem postřehla daleko méně únavy a tvorba mleziva a následně i mléka byla i u starších fen vynikající.

Ing. Beata Štýbrová – CHS Deabei