FAQ

Aktivní psi, kteří pravidelně cvičí nebo sportují mají zvýšené požadavky na výživu, protože jejich tělo je vystavováno větší fyzické i psychické námaze.

Správné zotavení a dostatečné zavodnění psa by mělo být vždy v hledáčku majitele aktivního psa. Různé aktivity vystavují psy různým druhům zátěže. Psi na agility a dostihoví psi jsou sprinteři, zatím co lovečtí psi a saňoví psi jsou vytrvalci. Při všech aktivitách je ale třeba hledět na udržování správné energetické hladiny psa, jeho zavodnění a je třeba zajistit  i efektivní zotavení po aktivitě. A právě to nabízí výrobky FitDog.

Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si:

Více informací naleznete u jednotlivých produktů:

Přednáška Příprava psa na MAXIMÁLNÍ výkon

  • nabízíme přednášku na téma příprava sportovního psa, která se věnuje kompletní přípravě psa sportovce – dlouhodobá x krátkodobá příprava, tréninkový plán, odpočinek, prostě vše, co k přípravě patří…
  • v případě zájmu o přednášku nás prosím kontaktujte

 

FAQ

(Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Napište nám. Rádi odpovíme…)

Kdy používat výživové doplňky?

Výrobky FitDog poskytují aktivním psům vystaveným vysoké zátěži výživové doplňky, nemohou ale nahradit běžnou denní kvalitní stravu. Výživové doplňky je možné používat během tréninku, závodů či jiné zvýšené aktivity.

Nápoj Energy & Rehydrate se používá před cvičením pro nabytí potřebné energie a během zátěže pro získání extra energie. Pokud potřebujete psa pouze zavodnit, nápoj můžete rozředit.

Nápoj Recovery se používá po ukončení cvičení, kdy pes již nebude vystaven další zátěži. Tento nápoj by měl být psu podán co nejdříve po ukončení cvičení.

Jsou výrobky FitDog bezpečné?

Výrobky FitDog jsou bezpečné, ale neměly by být užívány pravidelně jako běžné krmivo, protože byly vyvinuty pro potřeby psů při velké zátěži.

Můžou být výrobky FitDog podávány štěňatům a kojícím fenám?

Výrobky FitDog mohou být podávány štěňatům a březím i kojícím fenám.

Věnuji se agility. Jak nejlépe užívat výrobky FitDog?

Pro zvýšení energie a zavodnění před náročným tréninkem nebo závody můžete svému pejskovi podat nápoj Energy & Rehydrate takto: pokud je soutěž v sobotu, podejte pár decilitrů ve čtvrtek večer, v pátek ráno, v pátek večer a v sobotu ráno. Můžete dát psovi napít i mezi jednotlivými běhy během soutěže.

Pokud váš pes nepotřebuje extra energii, ale pouze zavodnit, ochuťte vodu malým množstvím prášku tak, aby psovi nápoj chutnal.

Co přinesou výrobky FitDog loveckým psům?

Lovečtí psi jsou jako vytrvalci, kteří jsou vystaveni dlouhotrvající fyzické zátěži. Lovecké dny jsou dlouhé a v jejich průběhu psi nemohou dostat běžnou kvalitní potravu. Vysoká zátěž navíc zvyšuje požadavky na zavodnění těla, proto je třeba dbát na pitný režim psa. Pro tyto účely je ideální dát psovi nápoj Energy + Rehydrate již pár dní před loveckým dnem a následně i v průběhu dne. Vhodné je také na konci dne podat psovi nápoj Recovery, abychom zajistili kvalitní zotavení a regeneraci, aby byl schopen pokračovat v práci i následující den..

Je možné do nápoje přidat jídlo, aby byl chutnější?

Psům obyčejně nápoje FitDog chutnají takové, jaké jsou, protože mají masovou příchuť. Ale je samozřejmě možné přidat maso nebo jiné žrádlo pro jejich ochucení.

Jak mám podávat psovi nápoj v průběhu soutěže, zkoušek, loveckého dne nebo jiné aktivity?

Nápoj je možné si rozmíchat ráno a připravit si jej do sportovního bidonu nebo FitDog Shakeru, ve kterém se dá snadno přenášet. Nápoj Energy + Rehydrate obsahuje velké množství tuku, proto je dobré připravený nápoj uchovávat v chladu.

Dá se FitDog použít i během porodu, kdy je fena vlastně také vystavena poměrně extrémní zátěži?

Ano, výrobky FitDog jsou vhodné i pro tyto účely. Především pak nápoj Energy + Rehydrate, který v kritickém období pomůže správně zavodnit fenu, která potřebuje tekutiny pro tvorbu mléka a navíc poskytne potřebnou energii rychleji, než klasická strava. Více také ZDE